Arnatveit barnehage
Arnatveit barnehage
Bilde: Marta E. Tunes

Velkommen til Arnatveit barnehage

Arnatveit barnehage er en kommunal barnehage som ligger i Arna bydel på Arnatveit . Barnehagen har kort vei til varierte og flotte turområder. Vi har 58 barn i alder 1-6 år.

Barnehagen er organisert med 4 avdelinger. 2 for barn 1-3 år og 2 avdelinger for barn 3-6 år.  Utenom har vi et stort fellesrom som benyttes av alle avdelinger. Der er det kroker for lek, lesing og kreative aktiviteter som maling, forming mm. Barnehagen er godt utstyrt med materiell, og er nylig rehabilitert med oppdatert helsevern godkjenning i 2024. Barnehagen har moderne og oppdaterte lokaler.

Vi har et godt samarbeid med Ådnamarka skule som ligger i kort gåavstand fra barnehagen. De fleste av barna som går i Arnatveit barnehage begynner på  Ådnamarka skule.

Barnehagen har store uteareal med akebakke om vinteren, og store grøntområder om sommeren.   Barnehagen eies av Arnatveit ungdomssenter som har sin virksomhet i sokkeletasjen på kveldstid.  Eier av driften er Bergen kommune. Åpningstider 0715-1630. Vi har stengt 5 planleggingsdager i året samt julaften, nyttårsaften og fra klokken 1200 onsdag før skjærtorsdag. Vi holder sommer stengt de 3 siste ukene i juli.

Hvem er vi?

  • Barnehagen har ca. 15 årsverk der 50 % er utdannet barnehagelærere, og de fleste andre er barne- og ungdomsarbeidere 
  • Barnehagen tar imot studenter fra høgskole, lærlinger fra yrkesopplæringen og praksiskandidater som trenger språk- eller arbeidstrening. Det er ansatte med veileder kompetanse som har ansvar for deres praksis.
  • Vi samarbeider med PPT / pedagogisk fagsenter, og har spesial-pedagoger som utfører sitt arbeid i barnehagen.
  • Omsorgsfulle, engasjerte, lekende og tilstedeværende voksne arbeider etter intensjon i lov og planer.
  • Høy faglig kvalitet med fokus på prosjektarbeid. Språk og mangfold er et satsingsområde i 2025.
  • Kjøkken og frukthage der barna deltar i alle prosesser. Prosjektet heter fra “ hage til mage.”
  • Stabilt personale